Z nami Ty też wspierasz rodzime rolnictwo. Dbajmy o naszych

Polskie rolnictwo zasługuje na wsparcie. Oferuje nam bowiem zdrowe, pyszne i świeże produkty. Wiele upraw i hodowli prowadzonych jest w najwyższych standardach ekologicznych. Jesteśmy dumni, że w ORLEN Stop.Cafe bazujemy na takich właśnie polskich produktach.

Społeczna odpowiedzialność biznesu – decyzje, a nie słowa

Bardzo dużo mówimy we współczesnym świecie o społecznej odpowiedzialności biznesu, którego decyzje mają wpływ na lokalne otoczenie. W Stop.Cafe wychodzimy z założenia, że najlepszym sposobem wsparcia rynku lokalnego jest korzystanie z jego dobrodziejstwa, dlatego też:

  • mleko do kawy i sery do kanapek pochodzą jedynie od krów hodowanych w Polsce, do których karmienia nie wykorzystuje się pasz z GMO,
  • mięso wołowe i wieprzowe do przygotowania kanapek pochodzi z Polski.

Odpowiedzialność społeczna firmy ORLEN oczywiście nie ogranicza się wyłącznie do takich działań, ale współpraca z lokalnymi dostawcami jest dla nas absolutnie kluczowa.

Dlaczego warto wspierać lokalny rynek?

Polskie rolnictwo potrzebuje wsparcia, na które też w pełni zasługuje. Polskie uprawy, hodowane tutaj zwierzęta to gwarancja doskonałego smaku oraz jakości produktów, które spożywamy. Polski rolnik oferuje produkty świeże, spełniające najwyższe normy. Ten aspekt ma także ogromny wpływ na jakość finalnych potraw serwowanych w Stop.Cafe. Oprócz tego rolnictwo daje miejsca pracy i źródło utrzymania dużej części naszego społeczeństwa. Jest także filarem niezależności i bezpieczeństwa zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty ważne jest dla nas to, aby wybierając produkty polskich rolników, wspierać rynek lokalny i całą polską gospodarkę, której ważną częścią jest przecież rolnictwo.

Zalety polskiego rolnictwa

Polskie rolnictwo ma wiele zalet, a najważniejszą wydaje się jakość produktów. Polskie mleko czy mięso doceniane są nie tylko w kraju, ale i poza nim. Bardzo dobrymi opiniami cieszą się także polskie zboża. Poza tym w Polsce jakość produktów rolniczych jest wyższa ekologicznie. Wynika to przede wszystkim z mniejszego wykorzystania nawozów sztucznych i innych silnych pestycydów oraz środków ochrony roślin. W Polsce nadal występują duże zasoby ziemi rolniczej, a niższe niż za granicą koszty pracy rolników pozwalają im zaproponować atrakcyjne ceny produktów.

Warto także podkreślić, że polskie rolnictwo dynamicznie się zmienia. Modernizuje, ale i stawia na uprawy i hodowle ekologiczne. W świetle rosnącej świadomości konsumenckiej jest to bardzo dobre posunięcie, które może jeszcze bardziej przyczynić się do konkurencyjności polskiego rolnictwa. Jesteśmy dumni, że jako ORLEN Stop.Cafe możemy współpracować z takimi rolnikami.

W Stop.Cafe od dawna wspieramy rodzime rolnictwo. U nas zjesz dania, które powstają na bazie mleka, mięsa, owoców i warzyw dostarczanych przez lokalnych producentów.

Czytaj również

Strefy „Bez cukru” to specjalnie oznakowane półki i lodówki na wybranych stacjach paliw z napojami i przekąskami bez dodatku cukru.

W Stop.Cafe pieczone frytki pojawiły się nie tylko ze względu na ich mniejszą kaloryczność, ale i chęć ograniczenia problemów związanych z utylizacją zużytego oleju.

Mrożona cafe frappe została wymyślona w Grecji. Dzisiaj to jedna z idealnych propozycji kawowych na upalne dni. Sięgają chętnie po nią także miłośnicy kawowych deserów.

Flat white to połączenie podwójnego espresso i lekko spienionego mleka. Ta dość „młoda” kawa zyskuje coraz więcej wielbicieli w Polsce.

Cafe mocha to kawa, a właściwie napój kawowy z dodatkiem gorącego spienionego mleka i napoju czekoladowego. Ta wyjątkowa kompozycja z powodzeniem może zastąpić deser.

Kawa cappuccino to połączenie espresso z idealnie spienionym mlekiem, które łagodzi mocny aromat kawy. Zwykle podaje się je w filiżance o pojemności 150–250 ml.

Caffe latte to jedna z włoskich mlecznych kaw o delikatnym smaku. Bazuje na połączeniu spienionego gorącego mleka i klasycznego espresso.

Wegańskie hot dogi to chętnie wybierana przekąska vege/vegan. Nie jesz mięsa, a chwycił cię głód w trasie? Wpadaj do Stop.Cafe na stacjach ORLEN!

Burger halloumi to jeden z najchętniej wybieranych burgerów wegetariańskich. Pyszny i wyrazisty w smaku ser halloumi to idealny zamiennik mięsa.